CzechEnglish
loading

POMOC²

Sběr na České poště se prodlužuje do 14.6.2019 – lidé stále nosí mobily a tak jim chceme vyhovět.

Největší akce sběru starých a nepotřebných mobilů v dějinách ČR

Právě probíhá na všech pobočkách České pošty, už jen:

  V rámci Mezinárodního dne životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června, se REMOBIL spojil s Českou poštou a společností ASEKOL s cílem ustanovit český rekord ve sběru starých mobilů a zároveň finančně podpořit agentury domácí péče. Leží vám v šuplíku starý a nepotřebný mobil? Přineste ho v týdnu od 3. do 14. června na jakoukoliv pobočku České pošty a REMOBIL z každého mobilu věnuje 10 Kč na podporu domácí péče v prostřednictvím Nadace České pošty.

  Vytvořme společně nový český rekord ve sběru mobilních telefonů
  REMOBIL se pod záštitou Agentury Dobrý den pokusí ustanovit nový rekord pod názvem „Nejvíce sebraných mobilů k recyklaci“. V případě úspěšného sběru bude rekord zapsán do České knihy rekordů.

  Proč je třeba recyklovat staré mobily
  V České republice se podle odhadů k recyklaci dostane pouhých 5 % mobilů. Ročně se na světě prodá přes 1,5 miliardy smartphonů. Těží se tedy stále více nerostných surovin, nutných pro výrobu, což má za následek vyšší produkci skleníkových plynů a spotřebu vody. Díky recyklaci výše zmíněných 20 tisíc mobilů, lze využít přes 90 % získaných materiálů a spočítat i další benefity a úspory. Například do ovzduší není vypuštěno přes 31 tun skleníkových plynů, které by vznikly při těžbě primárních surovin používaných pro výrobu nových mobilů. Dále se recyklací uspoří téměř 600 tisíc litrů vody.
  Samotnou recyklaci zajišťují autorizované firmy, které mobilní telefony demontují a zpracovávají právě pro další využití. Tyto firmy navíc zaměstnávají osoby hendikepované nebo osoby špatně uplatnitelné na trhu práce. Tímto způsobem se doposud podařilo zajistit již přes 3 000 hodin práce.

  Zapojte se do soutěže o mobilní telefon v hodnotě 10 tisíc Kč
  Každým odevzdaným mobilem se můžete zapojit do soutěže o mobilní telefon v hodnotě 10 tisíc Kč. Stačí se zaregistrovat na https://remobil.cz/soutez/, kde vyplníte své kontaktní údaje, datum odevzdání a typ/název odevzdaného mobilu. Při předání na České poště není už třeba nic vyplňovat ani si nechávat vystavit potvrzení o předání, stačí pouze předat mobil na přepážce.