fbpx CzechEnglish
loading

Obce a knihovny

Zapojte svou obec nebo knihovnu a dejte smysl mobilům ze Ztrát a nálezů

Problematiku ztrát a nálezů upravuje Občanský zákoník. „Ten, kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi nebo oznámit nález obci, na jejímž území byla nalezena. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 3 let od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví obce.“

 

NABÍZÍME:

  • Všem obcím a knihovnám v ČR smysluplné, ekologické i sociálně prospěšné řešení pro jejich mobily ze Ztrát a nálezů po uplynutí tříleté zákonné lhůty
  • Výmaz veškerých datkterá jsou uložená na datových nosičích obsažených ve ztracených mobilních telefonech
  • Certifikát společensky odpovědné obce kterým lze prezentovat prezentovat svůj přínos a úspory pro životní prostředí a tím podpořit svou společenskou odpovědnost

Nejčastější otázky:

  • Jakou hodnotu má starý a nepotřebný mobilní telefon? Pokud jde o mobil, který už je určen k recyklaci čili k využití materiálů, které obsahuje, pak se hodnota jednoho mobilu pohybuje mezi 13–20 Kč za kus. Staré tlačítkové mobily mají v tomto ohledu vyšší hodnotu než nové, chytré mobily. Jednou z příčin je integrovaná baterie ve smartphonech či nižší obsah drahých kovů. Pokud je možné mobil využít na náhradní díly či opravit a dále prodat, záleží na typu náhradního dílu či opravy. Obecně platí, že takový mobil má vyšší hodnotu.
  • Jaký je cíl REMOBILU?Hlavním cílem je zvýšit procento zpětně odebraných mobilních telefonů k dalšímu využití, přičemž se REMOBIL snaží vzdělávat spotřebitele a motivovat je k odevzdání nepotřebného mobilu k recyklaci. Podle odhadů REMOBILU se k recyklaci v Česku dostane okolo 5 až 10 % starých mobilů, tedy každý desátý až dvacátý mobil.
  • Je pravda, že se z nepotřebných mobilů mohou uvolňovat toxické látky? Pokud mobilní telefon skončí na skládce odpadu (tedy ve směsném odpadu), pak dochází k uvolňování toxických látek do životního prostředí. Podle vědeckých studií až 40 % nebezpečného olova na skládkách odpadu pochází z elektrického a elektronického dopadu. Ať už dříve nebo později, olovo se ze skládek dostane do podzemních vod a odtud do rostlin, živočichů a samozřejmě také do člověka. Navíc, pokud mobil skončí na skládce odpadu, nelze znovu využít suroviny, které mobil obsahuje.
  • Jak je to s bezpečností dat ve starých či ztracených mobilech? Veškerá data uložená na datových nosičích obsažených ve ztracených mobilních telefonech jsou po převzetí bezpečně vymazána – v případě zájmu certifikovaným softwarem. Datové nosiče, u kterých není možné provést bezpečné mazaní dat, jsou znehodnoceny v magnetické peci nebo zlikvidovány fyzickou destrukcí, tedy po likvidaci již není možné data obnovit, ani běžným způsobem získat zpět. Na proces trvalého odstranění dat může REMOBIL v případě zájmu vystavit potvrzení.

Budeme rádi, když se připojíte také.

Napište na smejkal@remobil.cz, volejte na 603939603 nebo se rovnou zapojte či objednejte sběrný box po vyplnění a odeslání uvedeného formuláře.

Způsob sběru - vyber z roletky - např. sběr do vlastní krabice či zaslání boxu

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení vaší objednávky, zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu, a k dalším účelům popsaných na stránce ochrana osobních údajů.

Děkujeme, že nám pomáháte chránit životní prostředí a zdraví člověka.

  • (+420) 603 939 603 Máte otázky? Zavolejte nám
  • info@remobil.czNeradi voláte? Napište nám
  • Neklanova 152/4412800 Praha 2 - Vyšehrad